Словения спечели директната битка с Казахстан и ще играе европейско за първи път от 24 години

Словения се класира за финалите на европейско първенство за първи път от 2000 година, след като победи с 2:1 Казахстан в Любляна и си осигури второто място в Група Н. Домакините имаха нужда от точка, за да останат пред днешния си съперник и още в 21-вата минута се успокоиха, след като поведоха след гол от дузпа на Бенямин Шешко, отсъдена за нарушение на Вороговски срещу Стоянович. Казахстан се хвърли в атаки от самото начало на второто полувреме и бързо изравни чрез Рамазан Оразов, който в 48-ата минута засече отблизо ниско центриране на Самородов. Четири минути преди края Бенямин Вербич донесе победата на Словения с хубав удар, с който прати топката неспасяемо в далечния ъгъл.

Словения завърши с равен брой точки с лидера Дания, докато Казахстан и Финландия останаха на трето и четвърто място с по 18 точки – четири по-малко от лидерите. Казахстан все пак има шанс да се класира за финалите и посредством плейофите, така че днешният мач не е край на надеждите на селекцията на Магомед Адиев. Северна Ирландия и Сан Марино останаха на последните две места.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago