Гол на Вегхорст класира Нидерландия за Евро 2024

Нидерландия се класира за Европейското първенство в Германия след победа с 1:0 над Ейре в Амстердам. Единственото попадение релизира Ваут Вегхорст в 11-ата минута. След този успех "лалетата" са втори в група "В" с аванс от три точки пред Гърция, но по-добрите им показатели в двубоите срещу южните ни съседи гарантират класирането им.

Роналд Куман не можеш да разчита на доста основни играчи поради контузии, но неговият тим доминираше през целия двубой, който се игра при закрит покрив на "Йохан Кройф Арена" поради дъжда в Амстердам. В 11-ата минута Вегхорст получи топката от Де Фрай, финтира Колинс, напредна и заби топката покрай Базуну. Далечни изстрели на Гакпо и Райндерс не намериха целта, а вратарят на гостите се справи с удар на Райндерс.

След почивката "оранжевите" продължиха да търсят втори гол, но Базуну спря Вегхорст и Райндерс в рамките на кратък период, като при удара на втория топката срещна гредата. След час игра резервата Адам Айда прати топката в мрежата след грешка на вратрая Вербруген, но бе вдигната засада. Малко преди края Донийл Мален пропусна отлична възможност.

Снимки: Imago