Албания допусна късен изравнителен гол срещу Молдова, но постигна заветната си цел

Албания се класира за втори път на финали на европейско първенство, след като днес завърши 1:1 с Молдова в Зимбру в двубой от предпоследния кръг на надпреварата в квалификационна Група Е. Балканският тим имаше нужда само от точка и я спечели, след като Сокол Чикалеши откри от дузпа преди почивката, а през втората част гостите удържаха натиска на молдовците до 87-ата минута, когато Владислав Бабогло изравни. Този резултат обаче бе напълно достатъчен за албанците.

Молдова започна добре и домакините създадоха първата опасна ситуация, но удар на Николаеску в близкия ъгъл бе избит от Бериша. След това гостите заиграха по-уверено и в 25-ата минута си спечелиха дузпа, след като Ревенко изрита крака на Сефери, който смени добре посоката и малко преди контакта успя да „прибере“ топката. Сокол Чикалеши изпълни безкомпромисно наказателния удар и изведе албанците напред. До почивката гостите действаха със самочувствие и като цяло контролираха събитията.

Домакините натиснаха в началото на второто полувреме, но няколко удара бяха блокирани, а и Бериша се намесваше добре, когато бе нужно.

Натискът обаче не даваше резултат, а при една от редките си атаки през второто полувреме Албания можеше да удвои. В 74-тата минута Сефери нахлу отляво и стреля, стражът на домакините изби, след което топката срещна и напречната греда.

В 87-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс, след като Постолачи свали с глава, но от няколко метра Дамасчкан не успя да преодолее Бериша. След последвалия корнер топката стигна до Владислав Бабогло, който стреля по земя в далечния ъгъл, изравнявайки резултата. До края домакините опитаха да стигнат до пълен обрат, но не успяха, което означаваше, че Албания е на финалите в Германия, докато Молдова ще разчита на това Чехия да не победи Полша по-късно днес, за да запази шансове за класиране.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!