Яник Синер се справи с Холгер Руне и остана на върха в групата си в Торино

Италианецът Яник Синер записа трети успех в Торино, побеждавайки с 6:2 5:7 6:4 на ATP турнира в Торино. С успеха Синер остана лидер в своята група “А”.

Италианецът започна отлично и полетя с два последователни пробива. След това двамата опоненти си размениха по два гейма и Синер затвори първата част с разгромното 6:2.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Във втората част датчанинът вече се беше събудил и водеше темпото, като резултатът вървеше гейм за гейм. Така нещата опряха до равенство 5:5, когато Руне тръгна игра на предела на силите и успя да изкове своя първи пробив в срещата, с което затвори частта в своя полза.

Датчанинът продължи да води темпото и в началото на третия решителен сет. Това се случваше до седмия гейм, когато Яник Синер търпеливо изчака своя момент и направи нов пробив, с който поведе с 5:4. В десетия гейм играта беше точка за точка Синер бе този, който повеждаше всеки път в резултата, а неговият съперник го догонваше. При 40:30 италианецът сервира за своя първи и единствен мачбол, който спечели и съхрани своя непобедим баланс.