Словакия смачка Исландия и си гарантира място на Евро 2024

Отборът на Словакия победи тима на Исландия с 4:2 в мач от 9-ия кръг на група “J” от квалификациите за Евро 2024 в Германия. Попаденията за победителите отбелязаха Юрай Куцка (30'), Ондрей Дуда (47') и Лукаш Хараслин (55'), а за гостите се разписаха Ори Оскарсон (17') и Андри Гудьонсен (74').

С успеха тимът от централна Европа запази аванса си пред третия в групата Люксембург и мач преди края вече е недостижим. Така момчетата Франческо Калцона си гарантираха участие на Евро 2024 и предстоящия мач с Босна и Херцеговина на 19-и ноември (неделя) ще бъде без значение.

Словаците не започнаха по най-добрия начин и допуснаха гол четвърт час след началото. Веднага след това домакините имаха претенции за дузпа, след като техен играч падна в наказателното поле, но съдията отказа да посочи бялата точка.

Това не попречи на момчетата на Франческо Калцона да търсят връщането си в мача и те успяха да изравнят половин час след старта с гол на Юрай Куцка. Пет минути по-късно съдията Крейг Поусън се реши и този път отсъди дузпа в полза на домакините, която бе реализирана от Ондрей Дуда.

След почивката възходът на словаците продължи и паднаха нови два гола. Лукаш Хараслин се разписа по-малко от две минути след подновяването на играта, като осем минути по-късно отново той бе замесен в центъра на събитията, пращайки за четвърти път топката във вратата, пазена от Елиас Олафсон.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Островитяните все пак успяха да направят загубата си една идея по-почитна и четвърт час пред края на редовното време върнаха един гол благодарение на Андри Гудьонсен.

До края отборът на Словакия игра със самочувствие и заслужено се поздрави с успеха, който официално потвърди класирането им на европейските футболни финали в Германия през следващата година.