Гол шедьовър помогна на Интер отново да се изкачи на върха в Серия А

Интер спечели с 2:0 домакинството си на Фрозиноне в последен мач от 12-ия кръг на Серия А. Тази победа върна “нерадзурите” на върха, след като те бяха изместени от там за малко повече от 24 часа от Ювентус. Триумфът дойде след попадение шедьовър на Федерико Димарко (43’) в края на първата част и Хакан Чалханоолу (48’), който се разписа от дузпа в началото на второто полувреме. Домакините завършиха и перфектната си серия, като записаха общо шест поредни победи между двете прекъсвания за двубоите на националните тимове.

Първата по-интересна ситуация дойде в 10-ата минута, когато Лаутаро Мартинес падна в наказателното поле, но реферът веднага пресече претенциите на домакините за дузпа. Десетина минути по-късно пък Маркъс Тюрам бе изведен отдясно и малко преди тя да напусне рамките на терена той успя да я изстреля опасно към долния ляв ъгъл, но Стефано Турати спаси. Вратарят се намеси решително и само минута или две по-късно, когато “нерадзурите” осъществиха отлична контраатака, завършила с удар на Барсела.

Гостите от Фрозиноне също се опитваха да се противопоставят на своя противник, осъществявайки не лоши контраатаки, макар рядко да се стигаше до удари по посока на Ян Зомер. Пет минути след изминаването на половин час игра наставникът Еузебио Ди Франческо трябваше да замени своя капитан Лука Мацители, който получи травма.

В 40-ата минута Мхитарян се озова в добра позиция в наказателното поле и пусна успоредно, но Никола Барела не успя да засече бързото подаване. Така се стигна до 43-ата минута, когато Федерико Димарко получи на тъчлинията напредна няколко метра, след което изстреля топката от повече от 30 метра напълно изненадващо. Този нестандартен, но и изключително красив ход се оказа шокиращ и за вратаря на Фрозиноне Стефано Турати, който опита да се върне назад, но нямаше шанс да го направи, а кълбото влетя в мрежата му за 1:0.

Футболистите на Интер нанесоха втори решителен удар в началото на втората част. Маркюс Тюрам получи на левия фланг, влезе в наказателното поле и там успя да се справи с двама бранители, но бе фаулиран. С отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар, естествено, се нагърби Хакан Чалханоолу и реализира за 2:0, като по този начин запази и 100% си актив като изпълнител на дузпите за “нерадзурите”.

Еузебио Ди Франческо веднага направи две промени в своя тим и пусна на терена Арийон Ибрахимович и Уалид Чедира. Именно те комбинираха добре само няколко минути след това, за да може вторият да нацели дясната греда на Зомер. Само няколко минути по-късно отново швейцарецът трябваше да се намесва след удар на Рикардо Маркица.

Интер на свой ред стигна до нова добра ситуация след отлично центриране на голмайстора Димарко, но Николо Барела не успя да стреля точно. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 83-ата минута за игра с ръка на играч на Фрозиноне, но те не бяха уважени от Федерико Диониси. До края на срещата “нерадзурите” отправиха още няколко опасни изстрела в търсене на трети гол, но до такъв не се стигна.

С тази победа Интер си върна водачеството в класирането на Серия А с 31 точки, като са плътно следвани от Ювентус, който е с 29 пункта. Фрозиноне е на 12-ото място в подреждането на италианския шампионат с 15 точки.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages