Бохум пропусна да победи последния в Бундеслигата

Отборите на Бохум и Кьолн завършиха наравно 1:1 на „Ревирпауер Щадион“ в двубоя помежду си от 11-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините останаха без успех на своя стадион през настоящия сезон, докато „козлите“ нямат шампионатна победа като гост през същия период.

Бохум определено беше по-опасният тим през първото полувреме и заслужено се оттегли с аванс на почивката благодарение на Лукас Дашнер, който в 25-ата минута се разписа от добавка след отразен удар на Филип Хофман. През втората част домакините отправиха още повече удари, но вместо да отбележат ново попадение, те допуснаха изравняване. Това стана в 54-тата минута, когато Дейви Зелке засече центриране на Линтон Маина. В следващите минути гредите не позволиха на Дашнер и Кевин Щьогер да отбележат победно попадение за „сините“.

Така Бохум остана на 14-ата позиция в класирането, но вече с актив от 9 точки, докато Кьолн е на дъното със своите 6 спечелени пункта.

Снимки: Imago