Идриса Гей донесе победата на Евертън в трилър срещу Кристъл Палас

Евертън постигна четвъртата победа от началото на сезона в Премиър лийг и втора такава в последните три кръга, след като надделя с 3:2 над Кристъл Палас на „Селхърст Парк“. Гостите поведоха още в първата минути, когато Виталий Миколенко засече с глава отблизо центриране на Джак Харисън. Четири минути по-късно резултатът вече бе равен. Еберечи Езе проби в наказателното поле, където бе повален от Брантуейт. Самият Езе, който преди дни подписа нов договор с лондончани, изпълни дузпата за 1:1. В 49-ата минута „карамелите“ отново поведоха. Удар от воле на Миколенко срещна гредата, след което Абдулай Дукуре направи добавка отблизо. Одсон Едуар изравни в 77-ата минута, когато се възползва от неразбирателство между Тарковски и Пикфорд. Четири минути преди края Идрсиа Гей донесе победата на Еверън, след като получи чудесно подаване от Дукуре в наказателното поле и обърна топката в ъгъла за крайното 2:3.

За Евертън това бе четвърти пореден мач без загуба във всички турнири. „Карамелите“ вече са осем точки над зоната на изпадащите. Кристъл Палас, който допусна трета загуба в последните си четири срещи в Премиър лийг, има точка повече от днешния си съперник.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago