Дармщат и Майнц не си помогнаха в дербито на дъното

Дармщат и Майнц завършиха 0:0 в битка в близост до дъното на класирането. Те изпуснаха възможност да се отдалечат от опасната зона и са 15-ти и 16-ти в Бундеслигата.

Майнц започна уверено мача и имаше инициативата, но защитата на съперника се справяше. В 13-ата минута гостите стигнаха до първата възможност, но Барейро не се възползва. Дармщат действаше много предпазливо, тъй като бе в серия от три поредни загуби. Положения и пред двете врати липсваха.

В началото на втората част двата отбора създадоха по една ситуация, но това само залъга феновете, че след почивката ще гледат по-интересни моменти. Срещата ще се запомни с много битка, но с малко качествен футбол.

Снимки: Imago