Мбапе и Донарума качиха ПСЖ на върха

Пари Сен Жермен постигна пета поредна победа в Лига 1, след като спечели с 3:0 гостуването си на Реймс. Тимът на Луис Енрике се възползва от грешката на Ница и оглави класирането.

В основата на успеха бяха Килиан Мбапе и Джанлуиджи Донарума. Нападателят отбеляза и трите гола в мача, а италианският вратар направи серия от блестящи спасявания. Мбапе откри резултата в третата минута след великолепно изпълнение, разписа се отново след час игра и оформи хеттрика си в 82-ата минута. Реймс, който е четвърти в класирането, затрудни сериозно парижани, но не успя да преодолее Донарума.

ПСЖ поведе още в третата минута. Центриране на Дембеле към далечната греда бе засечено великолепно от въздуха от Мбапе, който с прецизен удар от воле прати топката в мрежата. Домакините опитаха да отговорят бързо, Дарами проби покрай Солер преди да центрира опасно, но никой не засече топката. Малко по-късно Ито прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. Блестяща изява на Маркиньос предотврати гола, след като той изби топката пред крака на Дарами в наказателното поле.

След гола Реймс имаше тотално предимство, а удар на Мунеци мина покрай вратата. Следващото отлично спасяване на Донарума бе след удар от фал на Ито. Вратарят обаче можеше да сбърка фатално. Той направи много рисково подаване към Руис, а Матисива открадна топката, но стреля неточно. След период на известно затишие малко преди почивката Донарума направи две страхотни спасявания. Той първо отрази удар на Ричардсън от близко разстояние, а след това се справи с много опасно центриране на Ито.

След почивката ПСЖ заигра малко по-стабилно, но положенията пред вратата на гостите продължиха. Бившият вратар на Милан отрази силен удар с глава на Абделхамид. Пропуските на Реймс бяха наказани в 58-ата минута, когато Мбапе отбеляза втория си гол в мача. Отлична комбинация завърши с подаване на Солер към нападателя, който вкара с удар отблизо. Килиан бе близо до нов гол малко по-късно след прекрасен пас на Дембеле, но този път Диуф успя да направи отлично спасяване.

Поредната блестяща изява на Донарума дойде в 72-ата минута. Той изби мощен удар на Мунеци, който се опита да го разстреля със силен удар. Влезлият като резерва Брадли Баркола асистира на Мбапе за третия му гол в мача. Той отлично го намери в наказателното поле и Килиан оформи своя хеттрик.

РЕЙМС - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:3
0:1 - Мбапе (3)
0:2 - Мбапе (59)
0:3 - Мбапе (83)

Снимки: Imago