Второ място за Девора Аврамова и България, балканско злато за европейската шампионка Луиза Гега

Девора Аврамова спечели сребърен медал на 8 км при жените на Балканския шампионат по крос кънтри в Пирдоп. Родната атлетка измина дистанцията за 27:45 минути и беше изпреварена единствено от европейската шампионка от Мюнхен 2022 в бягането на 3000 метра стийпълчейз Луиза Гега, която триумфира убедително с 27:16. Третата позиция при дамите зае представителката на Турция Бахар Аталай с 27:56.

Силвия Георгиева зае седмо място с 30:46, а Ивелина Маджарова завърши девета с 31:48. Благодарение на тези класирания на българките те спечелиха и второто място в отборното класиране при жените, където титлата отново беше за Турция. Трети пък се наредиха хърватките.

Припомняме, че в женския ни отбор трябваше да участва и Милица Мирчева, но тя отпадна в последния момент заради болест.