Второ място за България в отборното при младежите под 23 години на Балканския шампионат в Пирдоп

България спечели купата за второто място и сребърните медали в отборната надпревара при младежите под 23 години на Балканския шампионат по крос кънтри в Пирдоп. Родните атлети в състав Иван Андреев, Николай Кауфман, Иван Иванов и Станислав Рашков се пребориха за второто място в своята възрастова група, като допуснаха да бъдат изпреварени единствено от силния отбор на Турция. Трети се нареди хърватите.

Андреев зае най-предното място от българските състезатели, след като завърши пети на 8-километровата дистанция с 25:56 минути. Кауфман се нареди непосредствено след него с 26:39. Иванов завърши девети с 27:12, а Рашков десети с 27:25.

При девойките под 23 години победата на 6 км извоюва румънката Мадалина-Елена Сирбу с 20:59, следвана от туркините Пелинсу Шахън с 21:13 и Нурсена Чето с 21:42.

В отборното класиране първото място е за Турция, второто за Хърватия и третото за Румъния.