Пирин приземи ЦСКА 1948, французин разплака "червените"

Пирин (Благоевград) обърна ЦСКА 1948 в среща от XVII кръг на efbet Лига. "Орлетата" на Иво Тренчев спечелиха с 2:1, като в герой на мача се превърна френският стрелец Аймен Суда, който мушна и двете попадения в мрежата на Даниел Наумов. За гостите се разписа резервата Бирсент Карагарен, който откри резултата веднага, след като Ивайло Чочев пропусна дузпа в началото на втората част.

Първото полувреме започна вяло, като в първите минути националният вратар Даниел Наумов плонжира вдясно, но топката мина покрай целта. В 20-ата минута Венцислав Бенгюзов се размина с куриозен гол. Наумов изчисти топката с глава далеч от голлинията, след което халфът стреля към празната врата, но се размина за малко с попадението - преди години с подобно изпълнение в ШЛ блесна сръбската легенда Деян Станкович, който се възползва по брилянтен начин от изчистване на Мануел Нойер.

Малко по-късно добра акция на ЦСКА 1948 беше завършена със слаб изстрел на Ивайло Чочев. В 37-ата минута капитанът на "червените" отново шутира към рамката на Максим Ковальов, но отново топката не намери мрежата. След 120 секунди Чочев получи трета възможност в наказателното поле на "орлетата", но се засуети и отново не сполучи.

В 54-ата минута Емил Ценов вкара гол отблизо, но попадението беше отменено заради засада. Ситуацията беше прегледана с VAR, като съдиите отбелязаха докосване на Ивайло Чочев преди топката да попадне у Ценов

След три минути реферът Мартин Великов посочи бялата точка пред вратата на Пирин (Благоевград). Националът Георги Русев нахлу в полето на "орлетата" и беше съборен от Венцислав Бенгюзов - дузпа. Зад топката застана Ивайло Чочев, който стреля в левия ъгъл, но Максим Ковальов реагира добре и изби. Бирсент Карагарен обаче мушна топката в мрежата с добавка - 1:0 за гостите. Ситуацията беше прегледана обстойно с VAR заради претенции на домакините, че Карагарен е влязъл в наказателното поле преди изстрела на Чочев. Повторението показа, че кракът на бившата звезда на Локомотив (Пловдив) е във въздуха в момента на удара и голът беше зачетен.

В 68-ата минута Пирин изравни - 1:1. Юго Комано центрира коварно отдясно, Даниел Наумов спря топката с една ръка, но тя попадна на мерника на Аймен Суда, който с глава я прати в мрежата на падналия вратар.

"Орлетата" не бяха казали последната си дума в срещата. В 86-ата минута Аймен Суда завърши по отличен начин атака на "бяло-зелените", започнала след грешка на Карагарен в близост до тъчлинията. Суда получи пас отляво, навлезе в наказателното поле на "червените" и намери близкия ъгъл на Даниел Наумов - 2:1 за Пирин. И това попадение беше гледано обстойно с VAR, като момчетата на Николай Панайотов претендираха, че Суда си е помогнал с ръка по време на своя пробив в пеналтерията, но съдиите не уважиха претенциите им.

В последната минута на редовното време Георги Русев се размина на сантиметри с гола. Крилото стреля с глава, но топката тупна до гредата и излезе в аут.

Пирин (Благоевград) 2:1 ЦСКА 1948

0:1 Бирсент Карагарен (58)
1:1 Аймен Суда (68)
2:1 Аймен Суда (86)

Стартовите състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Аюб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 28. Неделко Пишчевич, 8. Педриньо, 5. Елитон, 99. Радослав Кирилов, 15. Симеон Василев.

Снимки: Startphoto