Черно море се справи с Марек и записа втори успех

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха втора победа в efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим се наложи над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 13:25, 25:17, 25:14) в мач от четвърти кръг, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Варненци заемат седмата позиция в таблицата с 5 точки (2 победи, 2 загуби), дупничани са 11-и с 0 точки (4 загуби).

В следващия кръг Черно море среща Левски София, на 17 ноември (петък) в 18:30 ч. Марек среща Дея спорт (Бургас) в 18:00 ч.

Марек поведе отначало (3:1 и 5:3), след което постепенно резултатът бе изравнен. След осмата точка обаче "моряците" набраха инерция, повеждайки убедително. В ключовите моменти (17:11) от страна на домакините имаше леко отпускане, като дупничани успяха да се доближат на две точки (15:17). Не се случи нищо повече и варненци дръпнаха в резултата.

Сервисът направи разликата във втория гейм, в който дупничани бяха пълен хегемон. Така момчетата на Найден Найденов изравниха.

Третата част бе равностойна до 15-та точка, след което състезателите от морския град поеха инициативата. До края те играха вдъхновено и без проблем отново излязоха напред в резултата.

В решителния четвърти гейм "моряците" взеха превес от самото начало (3:0), след което просто продължиха започнатото в предходните части.

За MVP бе отличен Симеон Димитров.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (25:21, 13:25, 25:17, 25:14)
ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел, Мирослав Градинаров 14, Александър Симеонов 12, Симеон Димитров 15, Константин Стойков 3, Борис Начев 13 - Мартин Иванов-либеро (Кристиян Димитров 2, Даниел Валев, Стасис Лиастинскас 4)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
МАРЕК: Кирил Колев 2, Димитър Дулчев 24, Иван Тасев 12, Цветелин Цветанов 14, Антон Станчев 3, Ивайло Дамянов 6 - Димитър Механджийски (Ерик Стоев 3)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.