Слован и Лил ще спорят за първото място след подарък от Олимпия

Първите два тима в група “А” на Лигата на конференциите Слован (Братислава) и Лил оправдаха очакванията за интересен дуел, който приключи 1:1. Така французите запазиха аванса си от точка на върха.

В другия мач Олимпия (Любляна) завоюва първи точки след 2:0 над Клаксвик у дома, с което почти сигурно спря тима от Фарьорските о-ви в битката за челото.

Преди две седмици Лил беше сразил словашкия шампион с 2:1 на своя терен и в четвъртък вечер предвкусваше нов успех, след като 10 минути преди края водеше с 1:0. Точен беше бившият футболист на Манчестър Юнайтед Анхел Гомес. Тогава обаче Слован успя да изравни чрез Александар Чаврич.

През първото полувреме домакините удариха греда, а през втората част ВАР им отне правото да изпълнят дузпа, която първоначално главният съдия беше отсъдил.

По същото време Олимпия най-накрая надигна глава, подчинявайки Клаксвик с 2:0. Гостите, които в миналия кръг бяха разгромили първенеца на Словения с 3:0, сега се предадоха главно заради втори жълт картон на Арни Фредериксберг в 62-рата минута. Натискът на домакините даде резултат в края, когато последователно точни бяха Давид Суалехе (84’) и Мустафа Нукич (88’).

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!