Фрайбург разби ТСЦ Бачка Топола и направи важна крачка към класирането си в директните елиминации на Лига Европа

Отборът на Фрайбург победи с 5:0 сръбския вицешампион ТСЦ Бачка Топола в мач от 4-ия кръг на група “А” на Лига Европа. Това бе трета победа за германците, с която те останаха с равен брой точки с лидера Уест Хам, като още в следващия си мач биха могли да си гарантират класирането във фазата на директните елиминации.

Първото полувреме с нищо не предполагаше за рагрома, като падна само един гол. Попадението бе отбелязано в 24-ата минута, когато Мерлин Рьол засече центриране в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл.

След почивката германците вкараха и втори гол. В 56-ата минута Максимилиан Егещайн се озова на чиста позиция на границата на пеналтерията и стреля точно в долния десен ъгъл.

Вторият гол като че ли пречупи западните ни съседи и съвсем скоро те допуснаха трети гол. В 69-ата минута Ноа Вайсхаупт направи страхотен индивидуален рейд, който завърши с удар от вътрешността на наказателното поле, оформил класическата преднина на германците.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 80-ата минута домакините затвърдиха смазващото си превъзходство с четвърти гол. Той бе дело на Чуквубуике Адаму, който получи подаване на автора на втория гол Максимилиан Егещайн и нанесе неспасяем удар в долния десен ъгъл.

Разгромът стана още по-голям в 93-ата минута, когато Рицу Доан достигна до прецизно подаване в наказателното поле и разстреля Велко Илич за пети път.

Веднага след това съдията даде последния си сигнал за вечерта и сложи край на мъките на сърбите, които официално загубиха и теоретичните си шансове да продължат на пролет в турнира.

Снимки: Imago