Реал Сосиедад пречупи Бенфика след вихрено начало и вече докосва елиминациите

Реал Сосиедад победи Бенфика с 3:1 в мач от група “D” на Шампионската лига и вече е почти сигурен участник в следващата фаза на турнира. Голвоете за баските паднаха след вихрени първи двадесет минути, като за тях се разписаха Микел Мерино (6'), Микел Оярсабал (11') и Андер Баренечеа (21'). Още едно попадение на Мерино бе отменено след ВАР в 15-ата минута, а Брайс Мендес пропусна дузпа в 29-ата. Рафа Силва успя да вкара почетния гол за Бенфика в 49-ата минута, който бе и първи за тима през този сезон в групите. С тази победа Сосиедад неимоверно се доближи до следващата фаза, като тимът може да се класира още днес при победа на Интер в Залцбург. В противен случай на баските ще им трябва само точка в следващите им два мача. Бенфика пък записа четвърта поредна загуба и със сигурност отпада от Шампионската лига.

И двата отбора се намираха в сравнително добра форма напоследък. Баските нямаха загуба в Шампионската лига, докато Бенфика компенсира лошото си представяне в Европа със силни игри в Португалия, където "орлите" имат 8 победи и равенство в последните си девет мача в първенството. Предишната среща между двата тима бе спечелена от Реал Сосиедад в Лисабон с 1:0.

Реал Сосиедад излезе в схема 4-4-2, която  преливаше често в 4-3-3, като атаката на баските водеха Такефуса Кубо, Микел Оярсабал и Андер Баренечеа.

Атаката на Бенфика пък водеше Артур Кабрал, подпомаган от Анхел Ди Мария и Рафа Силва.

Срещата започна с добро положение за гостите, като в 4-тата минута опасен удар на Жоао Марио бе блокиран. Само две минути по-късно обаче Реал Сосиедад поведе. След изпълнение на корнер и разбъркване, топката попадна в Айхен Муньос, който центрира и намери непокрития Микел Мерино, който пък от непосредствена близост откри с глава - 1:0. Не бяха изминали и пет минути от попадението и Реал Сосиедад нанесе втори удар на съперника си. Флорентино Луис върна лошо топката назад, тя бе овладяна от Микел Оярсабала, а той остана очи в очи с Анатолий Трубин и с лекота го предоля за 2:0. Бенфика изглеждаше в абсолютен шок и допускаше непрекъснато положения пред вратата си. Още две попадения на Реал Сосиедад бяха отменени - първото заради игра с ръка на Микел Мерино, а следващото поради засада на Микел Оярсабал.

В 21-вата минута обаче нямаше какво да помогне на Бенфика. Микел Мерино центрира и намери в наказателното поле Андер Баренечеа, който със страхотен удар с десния крак намери за трети път мрежата на Бенфика. Вихрушката пред вратата на португалците продължи и осем минути по-късно Сосиедад получи право да изпълни дузпа, след като Николас Отаменди спъна Микел Оярсабал, Зад бялата точка застана Браис Мендес, който обаче стреля в страничната греда и така Бенфика се отърва от ново попадение. Няколко минути по-късно Николас Отаменди  от гостите стреля опасно с глава след корнер, но Алекс Ремиро се намеси. Реал Сосиедад пък можеше да вкара и четвърто попадение в 41-вата минута, но шутът на Микел Оярсабал бе избит от Трубин.

Втората част започна с попадение за Бенфика, След центриране Николас Отаменди свали топката за Рафа Силва, който с хубав удар успя да намали резултата на 1:3. Гостите продълциха с по-добрата си игра през втората част, като опасен далечен шут на Отаменди в 58-ата минута бе избит от Алекс Ремиро в корнер. През това полувреме Реал Сосиедад определено намали оборотите, но все пак можеше да отбележи в 64-тата минута Мартин Субименди стреля опасно след корнер, но бе неточен. В 77-ата Андер Баренечеа също стреля опасно, но шутът му мина встрани. До края нямаше кой знае какви ситуации и срещата завърши при този резултат.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние!  Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!