Ще спрат ли пропадането Везенков и Сакраменто при второто гостуване в Тексас?

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс отново се изправят срещу Хюстън Рокетс във втори пореден мач в “Тойота Сентър” в Тексас. Двата тима излизат един срещу друг тази нощ от 3:00 часа българско време в залата на “ракетите”.

Неприятностите за Везенков и Сакраменто продължават

Както е известно, Хюстън вече записа една победа над Сакраменто, след като преди няколко дни постигна успех със 107:89 над “кралете” в своята зала. Момчетата на Име Удока изиграха страхотна последна четвърт, спечелена с 36:21, като трима състезатели на Рокетс прескочиха 20-те точки - Дилън Брукс с 26, Джабари Смит-младши с 21 и Фред ВанВлийт с още 21 и 12 асистенции.

Везенков пък отново не успя да намери ритъма при стрелбата си и след като записа само 2 точки срещу Голдън Стейт Уориърс, остана без точка срещу Хюстън - 5 борби, 1 открадната топка и 1 чадър за 10 минути. Игровото му време също претърпя известен спад, след като досега той играеше средно по около 16-17 минути.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Най-големият проблем за Кингс е отсъствието на Ди’Аарън Фокс, който със сигурност ще пропусне и днешния мач на тима си заради травмата в глезена. Трей Лайлс също продължава да е вън от ротацията на Майк Браун заради травма.

Към момента Хюстън и Сакраменто са с равен баланс от по 2 победи и 3 загуби и заемат съответно 12-ото и 13-ото място в таблицата на Западната конференция.