Неприятностите за Везенков и Сакраменто продължават

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс допуснаха второто си поредно поражение в редовния сезон на НБА, след като загубиха гостуването си на Хюстън Рокетс с крайното 89:107 (19:33, 34:26, 15:12, 21:36) в зала "Тойота Сентър в Тексас. Така "кралете" отново правят грешна стъпка след тази срещу Голдън Стейт Уориърс, а ситуацията с Везенков става сложна, защото той не можа да се разпише, като също така претърпя и спад в игровото си време  - 10 минути, 1 борба, 1 открадната топка и 1 чадър.

Така балансът на Сакраменто от началото на сезона вече е 2 победи и 3 загуби, като със същия актив разполага и Хюстън, който влиза в победна серия. Във вторник сутрин от 3:00 часа българско време двата тима отново се изправят един срещу друг в Тексас, като тогава Кингс ще имат възможност да вземат реванш.

Старши треньорът на Кингс Майк Браун не остана доволен от продукцията на своите състезатели, тъй като още след първите четири минути игра използва първото си прекъсване в мача при 10:5 в полза на Хюстън. Колебливият старт на "кралете" продължи и разликата достигна двуцифрените размери при 19:8, а при оставащи 6:14 минути до края на първата четвърт Александър Везенков се появи за първи път на паркета. Домакините от Хюстън обаче продължаваха да вкарват от всяка възможна позиция на паркета, като авансът им достигна цели 15 точки при 30:15 в тяхна полза след четири поредни тройки. Кингс имаха доста проблеми с организацията в офанзивен план, като вече имаха допуснати пет грешки в нападение, включително една такава и на Везенков - 32:15. Лошата първа част за Везенков и компания най-сетне приключи при 13-точков аванс за техния съперник - 33:19 в полза на Хюстън Рокетс.

Българският национал рядко бе замесван в офанзивните акции на своя отбор, най-вече заради това, че за него винаги бе залепен защитник, но все пак неговите съотборници съумяха да стопят известна част от изоставането си при 38:30. При оставащи 9:55 минути до края на втората четвърт Везенков бе заменен от Харисън Барнс, докато междувременно ДжаВейл МакГий сътвори две поредни нападения с кош и фал, за да скъси разликата до пет точки при 38:33. Въпреки неуморните опити на Сакраменто да се доближи максимално до "ракетите", те отговаряха със силни изяви на Алперен Шенгюн, Джейлън Грийн и Дилън Брукс - 50:42 в средата на втората четвърт. Грийн изригна с мощна забивка, а след това и Джей'Шон Тейт се намеси, за да възстанови 13-точковото предимство на домакините при 57:42. Все пак Сакраменто записа успешен край на първото полувреме и чрез серия от 2:11 в своя полза успя за пореден път да свали изоставането си до шест точки при 59:53 на голямата почивка.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Сакраменто пропусна доста възможности да намали значително разликата в резултата, но за съжаление ги пропусна и така разликата остана шест при 64:58 в полза на момчетата на Име Удока. Веднага след това Кийгън Мъри най-сетне напомни за себе си с кош за 64:60, реализирайки седмата си точка в мача. Сега вече трудностите в нападение преминаха изяло в редиците на Рокетс, които вече над пет минути нямаха кош от игра, а междувременно Харисън Барнс осъществи пълен обрат с тройка за 64:65 в полза на "кралете". Цели седем минути продължи пропадането на Хюстън, което бе прекъснато от успешен пробив на Фред ВанВлийт за 66:65. Везенков започна втория си престой на паркета при оставащи 2:27 минути от третата четвърт на мястото на Харисън Барнс. Българският национал пропусна опит от тройката, а след това извърши нарушение срещу Джеф Грийн, чрез което домакините дръпнаха с четири напред при 71:65. Малик Монк обаче избухна с важна тройка в самия край на третата четвърт за 71:68 в полза на Рокетс преди началото на финалната четвърт. Тя започна без Везенков, който се завърна на пейката за сметка на новобранеца Колби Джоунс

Хюстън пък все още не изпускаше водачеството, като поддържаше актив от три точки при 77:74 след първите няколко минути игра в последната част. Положението стана критично за гостите, тъй като Брукс успя да вкара няколко поредни тройки и да вдигне разстоянието до двуцифрените размери. Този път изглеждаше, че Сакраменто няма как да се върне в двубоя и Хюстън сътвори последна четвърт, в която отбеляза цели 36 точки, за да се поздрави с финалния успех.

Дилън Брукс се отличи с 26 точки и 9 борби за Хюстън. Джабари Смит-младши и Фред ВанВлийт нанизаха по 21 точки, като първият овладя 11 борби, а вторият направи 12 асистеници, Аплерен Шенгюн прибави 15/9/6, Джей'Шон Тейт наниза 11 точки и Джейлън Грийн приключи с 10.

Малик Монк поведе колоната за Сакраменто с 18 точки и 7 асистении. Харисън Барнс добави 13 точки, ДжаВейл МакГий остана с 12 точки и 6 борби, Домантас Сабонис финишира с 12 точки и 15 борби, а Крис Дуарте се отчете с 10 точки.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

ХЮСТЪН: Джейлън Грийн, Фред ВанВлийт, Дилън Брукс, Джабари Смит-младши, Алперен Шенгюн

САКРАМЕНТО: Дейвиън Мичъл, Кевин Хъртър, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!