Ново разочарование за Милан: „росонерите“ подариха първа победа на тим, който се бори да не изпадне

Отборът на Милан преживя поредното си разочарование напоследък. „Росонерите“ изиграха безличен мач и в крайна сметка загубиха с 0:1 като домакини на Удинезе. Единственият гол в срещата беше реализиран от Роберто Перейра в 63-тата минута от дузпа. Така „Дявола“ записа четвърти пореден двубой без победа във всички турнири, а фриуланите постигнаха първия си шампионатен успех за този сезон.

Стефано Пиоли направи три промени в стартовия си състав след ремито 2:2 с Наполи, като всички те бяха продиктувани от контузии. Голямата новина беше свързана с изненадващото отсъствие на Тео Ернандес, който в последния момент е бил изваден от групата на тима заради болки в единия си глезен. Така Алесандро Флоренци беше преквалифициран в ляв бек. Оперираният Пиер Калюлю пък беше заменен от Малик Тиау, който се завърна в центъра на защитата. Кристиан Пулишич пък беше запазен за мача с Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Това наложи промяна на схемата в 4-4-2, за да може Лука Йович да си партнира с Оливие Жиру в атака. Габриеле Чофи пък заложи на Перейра и Айзък Съксес в предни позиции за гостите.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на наводненията в Италия. Първата голова възможност в мача се откри пред фриуланите. В 9-ата минута Флоренци допусна грешка, с която позволи на Перейра да стреля от добра позиция, но аржентинецът прати топката в аут. В следващите 15 минути се стигна само до доста несполучливи удари на Раде Крунич и Съксес. В 25-ата Давиде Калабрия отправи опасен изстрел, който обаче беше избит от Марко Силвестри. В 32-рата минута Рафаел Леао предприе обещаващ пробив в наказателното поле, но при удара му топката излетя далеч от вратата. Малко по-късно Юнус Муса също стреля, но Силвестри отрази шута му. Лазар Самарджич на свой ред отговори с далечен удар, който се оказа твърде разочароващ.

След почивката Пиоли реагира, като пусна в игра Ноа Окафор и Ясин Адли, които замениха съответно разочаровалия Йович и санкционирания Крунич. Втората част започна с неточно воле на Кристиан Кабаселе след корнер. Секунди по-късно Тижани Райндерс се опита да преодолее вратаря на гостите, но изпълнението му не се получи добре. Гостите изчакаха своя момент, който настъпи в 60-ата минута. Тогава Адли настъпи Фести Ебоселе в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Оттам капитанът на "зебрите" Перейра беше безгрешен при изпълнението си и даде аванс на своя тим.

В 70-ата минута Съксес стреля опасно с глава след корнер, но Майк Менян изби топката. Десет минути по-късно Флоренци не успя да се разпише с далечен шут след корнер. В последните секунди на редовното време Жиру нанесе удар с рамо, но Силвестри съумя да избие топката. В добавеното време французинът, Леао и Флоренци не успяха да реализират изравнително попадение за домакините.

Така Милан продължава да бъде трети в класирането с 22 точки, изоставайки на шест от лидера Интер. Удинезе пък събра 10 пункта на сметката си и се придвижи до 16-ата позиция, отдалечавайки се на три точки от зоната на изпадащите.

МИЛАН - УДИНЕЗЕ 0:1

0:1 Перейра (63' - дузпа)

Милан: Менян, Калабрия, Тиау, Томори, Флоренци, Муса, Крунич, Райндерс, Леао, Йович, Жиру

Удинезе: Силвестри, Перес, Бийол, Кабаселе, Ебоселе, Самарджич, Уолъс, Пайеро, Земура, Перейра, Съксес

Снимки: Gettyimages