Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Два гола на Грималдо осигуриха шести пореден успех за Леверкузен и преднина на върха в Бундеслигата

Байер (Леверкузен) продължава с впечатляващото си представяне през този сезон, като тимът надви с 3:2 като гост Хофенхайм. “Аспирините” поведоха с 2:0 след попадения на Флориан Виртц (9’) и Алехандро Грималдо (45+1’). Хофе обаче успя да възстанови равенството през втората част само в рамките на две минути с попадения на Антон Стах (56’) и Ваут Вегхорст (58’). Алекс Грималдо обаче се превърна в герой за отбора на Чаби Алонсо, като с второто си попадение в мача (70’) донесе поредната победа за тима си, която е десета подред във всички турнири.

Леверкузен поведе още в 9-ата минута след чудесна комбинация. Флориан Виртц подаде на Виктор Бонифейс, който навлезе в наказателното поле на домакините и върна на германския национал, който с хубав удар откри резултата. Хофе можеше бързо да се върне в мача след четири минути, когато Мариус Бюлтер отправи страхотен далечен шут, но Лукас Храдецки успя да избие. В 36-ата минута пък Джереми Фримпонг направи чудесен индивидуален рейд, но шутът му бе неточен. Когато изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка, “аспирините” вкараха втори гол. Йонас Хофман изпълни заучено корнер, топката попадна в Алехандро Грималдо, който бе непокрит и отправи неспасяем шут за Оливер Бауман - 0:2.

В началото на втората част Хофенхайм бързо успя да възстанови равенството. Първо в 56-ата минута Лукас Храдецки направи груба грешка и подари топката на Антон Стах, който с майсторски далечен удар го прехвърли - 1:2. Само две минути по-късно дойде и изравняването. Максмилиан Байер пробва нов далечен шут, топката уцели страничния стълб на Храдецки, а при добавката най-бърз бе Ваут Вегхорст, който направи 2:2. В В 64-тата минута обратът можеше да е пълен, когато Антон Стах центрира опасно на главата на Ваут Вегхорст, но нидерландецът не успя да нанесе хубав удар.

Леверкузен обаче успя да си върне аванса в 70-ата минута. Виктор Бонифейс не успя да отправи удар с глава, но запази топката и подаде на Алехандро Грималдо, който с перфектен шут с левия крак вкара втория си гол в мача и направи 2:3. До края на срещата Хофе опита натиск, но домакините този път не успяха да изравнят.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Леверкузен записа шеста поредна победа в Бундеслигата, като тимът на Чаби Алонсо вече  има 28 точки и не може да бъде изместен от върха на класирането, независимо от изхода на “Дер Класикер” между Дортмунд и Байерн (Мюнхен). Хофенхайм пък продължи традицията да се представя по-силно като гост и да губи вкъщи, като бе трета поредна загуба у дома за отбора, който остава на 6-о място.

Снимки: Imago