Разгромна победа качи ПСЖ на върха

ПСЖ оглави класирането в Лига 1, след като постигна лесна победа с 3:0 срещу гостуващия Монпелие. За четвъртия пореден успех на парижани в първенството се разписаха Канг-Ин Лий (10’), Уарен Заир-Емери (58’) и Витиня (66’). По този начин отборът на Луис Енрике измести от върха Ница, но “орлетата” са с мач по-малко.

Днешната среща беше паметна за капитана на ПСЖ Маркиньос. Бразилецът записа своя мач номер 300 с екипа на френския гранд и е рекордьор по този показател в клубната история.

Първият гол падна още в 10-ата минута и беше дело на Канг-Ин Лий. Привлеченият от Майорка халф се възползва от пас на Ашраф Хакими и прати топката в мрежата. Килиан Мбапе също имаше заслуга за попадението с технично пропускане, помогнало на Кан-Ин Лий да остане непокрит.

Малко по-късно Усман Дембеле направи двойно подаване с Рандал Коло Муани и шутира, но твърде слабо, за да затрудни Бенжамен Лекомт. В средата на полувремето се наложи да бъде извършена принудителна смяна в състава на Монпелие, след като Исиага Сила се контузи и бе заменен от Тео Сент-Люс. Дембеле и Хакими пропуснаха добри възможности пред вратата на гостите. Мбапе също можеше да удвои аванса на домакините, но шутира в аут. Една от малкото атаки на Монпелие завърши с удар на Акор Адамс, отразен от Джанлуиджи Донарума.

В 49-ата минута Заир-Емери демонстрира техника между няколко футболисти на съперника, но изстрелът му се оказа лесен за Лекомт. Опитният страж на гостите парира и удар на Хакими, който за пореден път беше много активен по десния фланг. В 58-ата минута Дембеле остави топката с пета за Заир-Емери и 17-годишният талант беше точен за 2:0.

Третото попадение падна в 66-ата минута. Хакими напредна и върна топката към границата на наказателното поле, откъдето резервата Витиня стреля точно в долния десен ъгъл на вратата. Килиан Мбапе така и не успя да отбележи гол, но беше в основата на повечето опасни атаки на домакините. В добавеното време негов пас с пета стигна до Гонсало Рамош и той опъна мрежата с глава, но в тази ситуация имаше засада и голът не беше зачетен.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Монпелие записа четвърта загуба през сезона. Отборът на Мишел Дер Закарян е 11-и в класирането с актив от 11 точки, колкото имат още Тулуза, Страсбург и Льо Авър.

Снимки: Gettyimages