Шахтьор надви Динамо в Киев и се доближи до първото място

Шахтьор (Донецк) спечели с 1:0 срещу Динамо (Киев) в голямото дерби на украинския футбол. "Миньорите" стигнаха до трите точки на стадион "Валерий Лобановвский" в столицата с гол на Олександър Зубков в 53-ата минута. Крилото на гостите се възползва от пас на Невертон и донесе победата на тима си.

Първото полувреме премина при надмощие на Динамо, но чистите положения пред вратата на Дмитро Ризник бяха малко. В 31-ата минута Бенито стреля от движение, но стражът на Шахтьор спаси. В 33-ата Олександър Караваев се озова на добра позиция, но прати топката в аут. Малко по-късно Ираклий Азаров от гостите се контузи и вместо него влезе ветеранът Ярослав Ракицкий.

Шахтьор заигра по-офанзивно след почивката и това бързо даде резултат. Невертон пусна хубав пас към Зубков, който без да се бави шутира с левия крак и прокара топката между краката на Георгий Бущан. В 80-ата минута вратарят на Динамо попречи на Данило Сикан да реши всичко в полза на гостите. Домакините можеха да стигнат до равенството в самия край на редовното време, но Караваев не прояви хладнокръвие и стреля встрани от целта.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Това беше пето поредно дерби, в което Шахтьор не губи. Съставът на Марино Пушич излезе на трето място в класирането с 24 точки, колкото има и Днипро-1. Начело с 26 точки е Кривбас, следван от Житомир с 25. Динамо (Киев) е на седма позиция с актив от 16 точки.