Един Терзич: Имаме големи амбиции в Купата на Германия

Вицешампионът в Бундеслигата Борусия Дортмунд иска да продължи напред в турнира за Купата на Германия по футбол и няма да допусне подценяване при домакинството си на Хофенхайм във втория кръг в сряда вечер, тъй като противникът спечели всичките си гостувания до момента през сезона.

"Имаме големи амбиции в турнира за Купата на страната. Искаме да достигнем следващия кръг с домакинска победа", заяви старши треньорът на Борусия Дортмунд Един Терзич. - Победителят продължава в надпреварата, а другият ще отпадне. Ще се подготвим щателно и ще инвестираме всичко, за да направим добър мач.

Борусия няма загуба като домакин през настоящия сезон и спечели двубоя си от Бундеслигата срещу Хофенхайм с 3:1 през миналия месец, но Хофе пристига за утрешната среща с победи в предишните си шест гостувания - пет в първенството и едно в първия кръг за Купата на страната. "Наясно сме с трудната задача, която ни очаква. Знаем колко силен може да бъде Хофенхайм на контраатака. Затова ще внимаваме", обеща Един Терзич.

Специалистът настоя, че отборът му не мисли за предстоящото голямо дерби срещу Байерн в Бундеслигата през уикенда. "Ситуацията не ни позволява да мислим за нищо друго освен за предстоящия мач от турнира за Купата", увери Терзич, който разкри, че ще направи някои промени в състава, за да даде почивка на някои състезатели в тази натоварена част от сезона.

Старши треньорът на Дортмунд заяви, че защитникът Матс Хумелс е готов за игра, както и вратарят Грегор Кобел, чийто нос не е счупен, а натъртен след неделния двубоя с Айнтрахт Франкфурт. "Винаги трябва да имаме предвид и фактора за свежестта на футболистите през тези седмици. Доказахме, че имаме балансиран състав и можем да разчитаме на него по всяко време", каза още Терзич.