Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Съдийската комисия в Германия призна за груби грешки на рефера от мача на Борусия (Д)

От Германският футболен съюз признаха за две груби грешки на съдията в изминалия двубой между Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд) (3:3) от Бундеслигата. Става думи за две спорни ситуации за дузпи в полза на домакините, от които едната беше отсъдена, а другата - не.

Според директора на Съдийската комисия Петер Зипел реферът Роберт Шрьодер е трябвало да вземе обратните решения - да не посочва бялата точка в първия случай, но да го направи при втория.

Първата ситуация е от началните минути, когато беше маркиран наказателен удар за игра с ръка на Мариус Волф. Според съдийския шеф в случая играчът на Борусия е играл неволно с кълбото, като ръката му е била в естествено положение, защото той се е опитвал да шутира топката. Омар Мармуш превърна в гол тази дузпа, с което домакините поведоха в резултата в 8-ата минута.

Второто дискусионно положение е от 36-ата минута. Тогава главният арбитър прецени, че вратарят на Дортмунд Александър Майер не извършва нарушение срещу Мармуш и съответно не даде дузпа. Още тогава обаче колегите му от ВАР го призоваха да изгледа повторение, тъй като бяха на мнение, че той е сгрешил. Роберт Шрьодер видя запис на ситуацията, но остана на първоначалното си мнение. Сега Зипел смята, че това е било наказателен удар.

От Съдийската комисия отчитат като правилно отсъдени две други спорни ситуации в срещата. Едната е за гола на Юсуфа Мукоко от Борусия за 2:2 в 54-тата, когато домакините настояваха за засада на Никлас Фюлкруг, който беше зад последния в защитата. Петер Зипел обаче смята, че с позицията си на терена Фюлкруг не е пречел на зрителното поле на вратаря на Айнтрахт.

Последният казус е свързан с евентуална дузпа в полза на Дортмунд във финалните секунди за задържане на Нико Шлотербек от Уго Ларсон. От Съдийската комисия са на мнение, че футболистът на Айнтрахт наистина хваща фланелката на Шлотербек, но то е било за кратко, и то в момент, в който топката не е била наблизо. Съответно на терена Роберт Шрьодер е взел правилното решение да не посочва бялата точка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago