"Контра": Справедлив ли беше резултатът в "Ел Класико"?

Понеделнишкият епизод на “Контра” беше по традиция посветен на най-вълнуващите мачове от топ първенствата на Европа през уикенда - “Ел Класико”, дербито на Манчестър и сблъсъкът на актуалния срещу предишния шампион в Серия “А”.

Журналистите на Sportal.bg Радослав Стойков, Красимир Гълъбов и Даниел Любомиров анализират поделеното преимущество на Барселона и Реал Мадрид в най-чакания дуел в Ла Лига.

Доколко могат да съжаляват каталунците, че не вкараха повече от един гол, а в същото време смените на Карло Анчелоти се отразиха отлично на хода на събитията за “белия балет”.

Джуд Белингам пък отново беше герой за “кралския клуб”, независимо че до момента на гениалния си първи гол беше неутрализиран от общите усилия на халфове и защитници на съперника. Барселона не изигра слаб мач, но увеличи изоставането си от върха и ако Атлетико (Мадрид) спечели отложените си двубои, може да прати каталунците на четвърто място в класирането.

Манчестър Сити беше категоричен в победата си над градския съперник Юнайтед и само страхотните спасявания на Андре Онана попречиха на “гражданите” да постигнат още по-изразителна победа. Доколко отсъдената дузпа през първото полувреме обаче повлия на представянето на двата отбора, защото домакините се почувстваха ощетени?

Ливърпул и Арсенал записаха лесни и убедителни успехи над два от най-слабите отбори в Премиър лийг, а офанзивната им мощ определено накара феновете да мечтаят още повече за титла този сезон.

В Серия “А” Наполи и Милан изиграха страхотен двубой, но и двата тима се оказаха изключително недоволни от крайния резултат 2:2. И “партенопеите”, и “росонерите” имаха шанс да спечелят до последната секунда на двубоя, но точката не е изгодна за никого, защото увеличава изоставането от Интер и Ювентус.

Интер се справи с Рома, макар и с късен гол на Маркюс Тюрам, като през цялото време имаше превъзходство. Същото важи и за Ювентус при успеха над Верона, който даже беше доста по-драматичен заради попадението в 97-мата минута.