Жиру: След първия гол на Наполи не знаехме дали да атакуваме, или да се защитаваме

Нападателят на Милан Оливие Жиру призна, че футболистите на тима "не са знаели дали да атакуват, или да се защитават" след първия гол на Наполи в дербито между двата тима в неделя вечер в Серия "А".

Гостуващият Милан поведе с 2:0 след две попадения именно на Жиру до 31-ата минута, но домакините от Неапол изравниха за 2:2 с голове през второто полувреме в 50-ата и 63-ата минути. Френският национал изглеждаше ядосан от решението на старши треньора на миланския гранд Стефано Пиоли да го замени в 81-вата минута и не скри раздразнението си в интервюто си пред DAZN след срещата, повтаряйки същото и пред клубната телевизия Milan TV.

Наполи стигна до точка срещу Милан след много емоции на "Диего Армандо Марадона"

"На почивката си казахме, че трябва да бъдем готови, защото те ще покажат различна игра през второто полувреме. Увереността им нарасна след като отбелязаха първия си гол, а ние не знаехме дали да атакуваме, или да се защитаваме. Разочарован съм, трябваше да вкараме 3-4 гола още през първата част. Вместо това загубихме две точки. Реакцията ми при смяната? Не сме работи и имаме емоции. В онзи момент усетих, че все още можех да помогна на тима”, заяви 37-годишният Жиру.

Милан няма победа в последните си три мача във всички турнири, губейки от Ювентус и Пари Сен Жермен, плюс равенството срещу Наполи. Тимът е трети във временното класиране в Серия "А" с 22 точки, на три от лидера Интер и на една от втория Ювентус след 10 кръга от първенството.

Снимки: Imago