Бивш играч на Манчестър Юнайтед отчая Сосиедад

Реал Сосиедад пропусна да спечели гостуването си на Райо Валекано в Ла Лига, независимо че до последната минута водеше с 2:1. Тогава обаче появилият като смяна малко преди това Бебе заби изравнителен гол за крайното 2:2 с шут от около 30 метра.

За 33-годишният португалец, който преди години мина и през Манчестър Юнайтед, това е втори пореден мач за Райо, в който включването му в игра се оказа печелившо решение на треньора. Преди седмица Бебе вкара от дузпа за успеха с 1:0 над Лас Палмас.

Сосиедад повече заслужаваше да победи в неделния сблъсък на “Вайекас”, след като тимът удари две греди и осъществи обрат от 0:1 до 2:1. Успехът обаче се изплъзна.

Райо излезе напред в 31-вата минута чрез кинжален шут на Абдул Мумин, но точно десет по-късно Микел Оярсабал се разписа за 1:1.

После - в 66-ата минута, капитанът на баските вкара второ попадение, което този път беше от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Сосиедад обаче не успя да вкара трети гол, което в крайна сметка беше наказано от Бебе с неговия удар за крайното 2:2.

В следващия кръг на Ла Лига двата отбора играят срещу Реал Мадрид и Барселона.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!