Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Уулвс се пребори за точка в здрав сблъсък с Нюкасъл

Уулвърхамптън и Нюкасъл изиграха много динамичен и емоционален мач на „Молиню“, но не успяха да се победят, завършвайки 2:2. „Свраките“ на два пъти повеждаха след голове на Калъм Уилсън (22', 45+4'-д), като дузпата за второто попадение породи доста дискусии. „Вълците“ обаче изравняваха чрез Марио Лемина (36') и Хий-Чан Хуан, на когото бе свирено нарушението за 11-метровия наказателен удар. Нюкасъл преживя трудна седмица, в която допусна и първа загуба в ШЛ, след като отстъпи на Борусия (Дортмунд). „Вълците“ пък записаха пети пореден мач без загуба във Висшата лига.

В състава на домакините имаше две промени от мача с Борнемут. Марио Лемина и Нелсон Семедо се завърнаха след наказания и започнаха. Мигел Алмирон замени контузения Джейкъб Мърфи в състава на Нюкасъл. Сандро Тонали, разбира се отпадна от сметките заради санкцията, която му беше наложена.

Калъм Уилсън даде аванс на „свраките“ в 22-рата минута, след като Жозе Са се намеси лошо след центриране от корнер и изпусна топката. Уилсън стреля отблизо, първият му удар бе блокиран от Тоти, но след това не сбърка с добавката, която направи с акробатично изпълнение. Марио Лемина изравни в 36-ата след нова вратарска грешка. Този път Ник Поуп тотално загуби ориентация след центриране от корнер. Лемина се възползва и засече с глава за 1:1.

В последната минута на първата част Нюкасъл получи дузпа за минимален контакт между Хуан и Шер. Антъни Тейлър посочи бялата точка и въпреки че от ВАР дълго преглеждаха ситуацията, в крайна сметка се съгласиха с решението на съдията на терена. Калъм Уилсън имаше доста голям късмет при дузпата, тъй като Сар парира удара с ръка, но топката все пак влезе в мрежата.

В 71-вата минута Хий-Чан Хуан изравни резултата. Тоти много добре премина покрай трима бранители, пробивайки отдясно към центъра, след което пусна в наказателното поле към Хуан, който технично елиминира Бърн и стреля в близкия ъгъл. Лошата новина за „вълците“ бе, че няколко минути след това Педро Нето изглежда получи сериозна контузия и без заменен принудително.

Нюкасъл натисна сериозно в края, но така и не успя да стигне до победата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!