Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

РБ Лайпциг съсипа Кьолн

РБ Лайпциг направи страхотен мач и надделя с меко казано категоричното 6:0 в домакинството си на Кьолн в мач от деветия кръг в Бундеслигата. Момчетата на Марко Розе вкараха четири попадения през първата част благодарение на Тимо Вернер (15’ дузпа), Лоис Опенда (41’, 45’) и Марвин Швебе (43’), а още два гола в края на двубоя добавиха Бенямин Шешко (88’) и Кристоф Баумгартнер (90’)

“Биковете” започнахая добре двубоя и в първите десетина минути Марвин Швебе на два пъти трябваше да се намесва. Така се стигна до 12-ата минута, когато Лоис Опенда отне по отличен начин една топка на границата на наказателното поле на “козлите” а Тимо Хюберс го фаулира. Тимо Вернер реализира 11-метровия наказателен удар за 1:0.

Гостите от Кьолн имаха добра възможност веднага след изминаването на половин час игра, но разбъркването в наказателното поле не доведе до нищо. Така се стигна до 40-ата минута ма срещата, когато Шави Симонс отне една топка на крилото, напредна отлично и подаде много елегантно към Лоис Опенда, който пък още по-красиво реализира с удар под гредата.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

“Биковете” нанесоха нов почти мигновен удар след нова отлична преса от тяхна страна, което доведе до отнемане, центриране отляво към влезлия дълбоко на границата на наказателното поле към Давид Раум, който стреля с глава, топката първоначално бе спасена от вратаря, но тя се върна в тялото му и влезе в мрежата за трети път. Нещата за гостите от Кьолн станаха трагични в последната минута на първата част, когато нова отлична комбинация между Шави Симонс и Опенда доведе до втори гол за втория.

Домакините показаха, че нямат намерение да намаляват темпото още в началото на втората част, когато само в рамките на първите пет минути Тимо Вернер на два пъти стреля опасно, а малко след това и Опенда отново опита своя късмет. Постепенно темпото в двубоя поспадна, което бе нормално с оглед на голямата преднина на домакините. Въпреки това “биковете” не изпускаха инициативата в двубоя и продължаваха да държат случващото се на терена под свой контрол. Лошата новина за тях дойде след малко повече от час игра, когато Тимо Вернер получи травма, а на негово място се появи Дани Олмо, който пък се завърна след лекуване на контузия, но само за да получи нова такава и да напусне само минути след това.

Малко повече от десет минути преди края на на редовното време пък Матиас Олсен, който се бе появил на терена само десетина минути по-рано, бе изгонен след два жълти картона в рамките на няколко минути. Малко преди това пък гостите от Кьолн пропуснаха чрез Тим Хюберс добра възможност да намалят изоставането си.

Домакините от РБ Лайпциг отново се развихриха в последните минути на полувремето, като в 88-ата минута Бенджамин Шешко се разписа след късо разиграване след корнер, което прати топката към него в пеналта. В добавеното време пък друг играч, който се появи от пейката, Кристоф Баумгартнер “заби последния пирон в ковчега” на Кьолн със страхотен изстрел от голямо разстояние, което не го спря да отбележи шесто попадение.

С тази победа домакините от РБ Лайпциг събраха 20 точки и заемат четвъртото място в подреждането на Бундеслигата, но нямат загуба в последните пет двубоя. От своя страна Кьолн продължава да не успява да намери формулата да се измъкне от ужасното си представяне от началото на сезона и е предпоследен в подреждането.

Снимки: Gettyimages