Торино отново успя да надхитри Лече

Отборът на Торино записа минимална победа с 1:0 при гостуването си на Лече в мача помежду им от десетия кръг на Серия "А". Това е четвърти пореден успех за “биковете” срещу този съперник.

Двата тима си спретнаха равностоен двубой, но все пак само торинци стигнаха до гол. Това стана в 41-вата минута, когато Алесандро Буонджорно се разписа с мощен шут отблизо след асистенция на Самуеле Ричи. В добавеното време на срещата техният наставник Иван Юрич беше изгонен с червен картон заради протест срещу съдията.

Така Торино прекрати негативната си серия от пет мача без успех, като се изкачи на 13-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Лече обаче записа пети пореден двубой без победа и затова остана на 10-ото място с 13 спечелени пункта.