Аугсбург измъкна трите точки срещу Волфсбург след мач с два обрата

Аугсбург спечели с 3:2 срещу Волфсбург в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Точни за домакините бяха Филип Титц (17’), Себастиан Борнау (79’ автогол) и Арне Енгелс (81’), а за гостите се разписаха Йонас Винд (35’) и Лавро Маер (45’ дузпа). Срещата предложи много емоции на феновете и цели два пълни обрата. Тимът на Йес Торуп пък завърши с човек по-малко срещата, след като Феликс Удуокай бе изгонен в последните минути.

Срещата започна много добре за домакините, които успяха да излязат напред при първото положение в целия двубой, като Титц се възползва от разбъркване в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:0. Гостите обаче осъществиха пълен обрат в последните десет минути на първата част, когато Йонас Винд се възползва от лошо изчистване и от границата на наказателното поле реализира с плътен удар за 1:1. Ловро Маер пък затвърди обрата с попадение от дузпа за 1:2.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Домакините успяха да отбележат в 72-ата минута отново чрез Титц след корнер, но съдията отмени попадението след консултация с ВАР. Играчите на Аугсбург нанесоха своя удар само в рамките на две минути между 79-ата и 81-ата, когато първо Борнау отклони в собствената си мрежа центриране в малкия пеналт, а веднага след изпълняването на център Енгелс стигна до отлично центриране и заби топката в мрежата за 3:2. В 87-ата минута Феликс Удуокай направи необмислено нарушение и бе изгонен, но домакините в крайна сметка успяха да удържат преднината си и да се поздравят с трите точки.

Това бе втора поредна победа за домакините от Аугсбург, които се изкачиха до 11-ото място с 11 точки, в Волфсбург е с 12 пункта и е девети.

Снимки: Gettyimages