Борусия (Мьонхенгладбах) спечели срещу Хаденхайм

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 2:1 домакинството си на Хайденхайм в двубой от деветия кръг на Бундеслигата. Аласан Плеа (4’) даде преднина домакините още в началото на двубоя, Ерен Динкчи (38’) върна надеждите на гостите, но Йонас Фьоренбах (52’, автогол) донесе трите точки на тима на “жребчетата”.

Възпитаниците на Херардо Сеоане успя да вземат много удобна ранна преднина на своята сметка още преди да са изтекли пет минути от двубоя, когато френското острие Плеа успя да се възползва от лошо изчистване на играчите на Хаденхайм и бързо успя да прати топката ниско, за да открие резултата.

Гостите можеха да се върнат в срещата в 20-ата минута, когато Ян-Никлас Бесте стреля опасно, но Мориц Николас показа добра реакция и спаси. В следващите минути домакините наложиха сериозен натиск и пропуснаха редица положения. Първо точно след изтичането на половин час игра Натан Нгуму стреля опасно с глава, а само три минути след това Сибачу също пробва своя мерник, но кълбото се отклони в тяло на бранител. Малко след това отново Нгуму стреля отлично и отново Кевин Мюлер се намеси качествено.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така се стигна до 38-ата минута, когато Ерен Динкчи се възползва от един рикошет, овладя добре и от границата на наказателното поле намери левия ъгъл, като по този начин направи 1:1. Футболистите на Борусия (Мьонхенгладбах) обаче успяха да възстановят бързо преднината си още в началото на втората част,

когато Йонас Фьоренбах прати топката в собствената си мрежа при опит да изчисти след корнер. Играчите на Хаденхайм не се предадоха и след час игра имаха сериозни претенции за дузпа, но съдията подмина протестите. Те пропуснаха и добро положение двайсетина минути преди края, но все пак домакините се поздравиха с победата.

По този начин играчите на Борусия (Мьонхенгладбах) се поздравиха с изключително важни три точки, като това бе едва втори техен триумф в последните пет двубоя. За Хайденхайм пък това бе трето поредно поражение в първенството. Интересно е също така, че двата тима ще се изправят един срещу друг отново само след три дни, но в мач за Купата.

Снимки: Gettyimages