Машината на Чаби Алонсо прегази и Карабах

Леверкузен на Чаби Алонсо прегази с 5:1 Карабах в мач от група “H” на Лига ЕвропаФлориан Виртц откри резултата за “аспирините” в 5-ата минута, но в 16-ата Турал Байрамов изравни от дузпа. След това обаче последва истинска вихрушка пред вратата на азерите, като последователно за Леверкузен се разписаха Алехандро Грималдо (29’, 54’), Виктор Бонифейс (35’) и Едмонд Тапсоба (57’).

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута. След центриране отляво топката достигна до Флориан Виртц, който с премерен удар направи 1:0. Карабах обаче успя да изравни само след 11 минути, когато Гранит Джака спъна Жуниньо в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Турал Байрамов, който не сгреши и направи 1:1.

Това обаче сякаш само ядоса момчетата на Чаби Алонсо и пред вратата на азерите последва истинска вихрушка от положения. Така се стигна до 29-ата минута, когато домакините си върнаха аванса. Флориан Виртц комбинира добре с Алехандро Грималдо, който с точен удар направи 2:1. Само шест минути по-късно се разписа и щатният голмайстор на Леверкузен Виктор Бонифейс. Нигериецът получи топка от Виртц и с топовен шут от въздуха с дения крак от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на вратаря на Карабах Андрей Луньов.

Втората част продължи в същия дух, а всякаква интрига приключи в 54-тата минута, когато Алехандро Грималдо се разписа след далечен шут с левия крак, като вкара втория си гол в мача, а трета асистенция в мача даде Виртц. Крайното 5:1 оформи Едмонд Тапсоба само три минути по-късно, като след добра контраатака Бонифейс стреля. Луньов успя да избие, но притичалият бранител на Леверкузен бе най-съобразителен при добавката. До края срещата основно се доиграваше, като "аспирините" се задоволяваха основно да владеят топката и пазеха силите си.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Леверкузен постигна 11-а победа от първите си 12 мача във всички турнири, като продължава перфектната си серия в Лига Европа и има пълен актив от 9 точки. Карабах пък остава втори в групата с 6 точки.

Снимки: Gettyimages