Кубрат Пулев и Махмуд Чар отново очи в очи преди сблъсъка за световната титла на WBA

Циципас се класира за четвъртфиналите във Виена

Поставеният под номер 4 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в зала от сериите АТП 500 във Виена (Австрия) с награден фонд 2,56 милиона евро. Циципас победи във втория кръг Томаш Махач (Чехия) с 6:3, 4:6, 7:5 за близо два часа игра. Той допусна изравняване за 1:1 след пробив за Махач в последния гейм на втория сет, а в третата част изоставаше с 1:4 гейма, но навакса и стигна до крайния успех.

Съперник на гръцкия тенисист на четвъртфиналите ще бъде хърватинът Борна Гойо, който отстрани шестия в схемата Томи Пол от САЩ с 6:3, 6:4 в мач, продължил час и 24 минути.

Андрей Рубльов се класира за Финалния турнир на AТР

Третият поставен Андрей Рубльов също си осигури място на четвъртфиналите след успех над италианеца Матео Арналди със 7:5, 6:3. В спор за класиране на полуфиналите Рубльов ще се изправи срещу петия в схемата Александър Зверев (Германия).