Молде отвя Хекен в скандинавското дерби в Лига Европа

Молде разби Хекен с 5:1 в домакинството си от 3-тия кръг в група "Н" на Лига Европа. Норвежкият тим показа по-добра игра от своя съперник и така записа първата си победа в групата.

Головата фиеста започна още в 6-та минута, когато Фредрик Гулбрандсен получи пас по земя, технично пое топката в движение и стреля във вратата за 1:0.

Гостите възстановиха равенството в 21-вата минута, когато Момоду Сонко проби с топка в крака и с прецизен удар в долния десен ъгъл порази вратата за 1:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Норвежците обаче бързо си върнаха преднината. В 27-ата минута Магнус Ейкрем се разписа с шут извън наказателното поле.

Три минути по-късно падна и трети гол за домакините, а негов автор бе Емил Брейвик, който с красив диагонален изстрел порази вратата.

Отново Ейкрем направи 4:1 в 55-ата минута. Юношата на Манчестър Юнайтед вкара директно от фаул отстрани на наказателното поле.

Крайното 5:1 оформи Мартин Бьорнбак в 93-тата минута.

Така Молде записа първи три точки в актива си и излезе на 3-тото място в групата. Хекен остава на дъното с нулев актив.