Мъките на Аякс продължават и в Европа

Страданията на Аякс от началото на сезона сякаш нямат край. Славният нидерландски тим записа нова загуба, този път от Брайтън в Лига Европа. Отборът, воден от Хедвигес Мадуро, отстъпи с 0:2 при визитата си на "Амекс Стейдиъм" и остана на дъното в група "В" с едва 2 точки. Головете за Брайтън отбелязаха Жоао Педро в 42-ата минута и Ансу Фати в 53-ата. По този начин "чайките" събраха 4 точки, колкото има и АЕК, а начело с 5 точки е Марсилия.

И двата отбора не бяха в добра форма преди мача помежду си. Брайтън нямаше победа в 5 поредни срещи във всички турнири, а Аякс спечели за последно срещу Лудогорец в квалификациите на Лига Европа на 28 август. Последваха 8 поредни двубоя без успех за гранда от Амстердам, който се свлече на предпоследното 17-о място в Ередивизи.

Брайтън можеше да поведе още в началото, но Диант Рамай спаси удара на Джеймс Милнър. Домакините изцяло овладяха средата на терена и създадоха няколко опасни атаки, които не завършиха с гол. Рамай на няколко пъти отрази изстрели на футболисти на домакините. В 26-ата минута Жоао Педро претендираше за дузпа, но нарушение срещу него нямаше.

Натискът на "чайките" даде резултат в 42-ата минута. Тогава хубава комбинация изведе Каору Митома на добра позиция, той не успя да преодолее Рамай, но при добавката Жоао Педро не сбърка - 1:0. Аякс завърши полувремето само с един удар и с нищо не показа, че може да затрудни домакините.

Брайтън контролираше случващото се на терена и през втората част. В игра за Аякс се появи Карлос Боржес на мястото на Кристиан Хлинсон, но това не промени нищо. В 53-ата минута великолепен извеждащ пас на Симон Адингра откри възможност пред Ансу Фати и бившият нападател на Барселона удвои аванса на английския тим.

Не след дълго Стивън Бергхаус беше близо до това да върне интригата, но мощният му удар от границата на наказателното поле се отби от дясната греда. Като цяло обаче Аякс за пореден път разочарова и се очертава като аутсайдер в групата. През уикенда на отбора предстои ново тежко изпитание - гостуване на ПСВ Айндховен в първенството. "Филипсите" са безгрешни до момента и водят с цели 22 точки пред Аякс след 9 изиграни кръга.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages