Дузпа зарадва Виктория (Пилзен) срещу Динамо (Загреб)

Виктория (Пилзен) се утвърди на върха в група "С" на Лигата на конференциите. Чешкият тим спечели с 1:0 визитата си на Динамо (Загреб) и събра пълен актив от 9 точки, а всички останали отбори в групата имат по 3 точки. Единственото попадение на "Максимир" падна от дузпа и беше дело на Томас Хори в 69-ата минута.

Динамо привидно доминираше, но не създаде много положения до почивката. Същото важеше и за чехите, които предпочетоха да се защитават и да изчакват грешки в разиграването на противника. Опорният халф Марко Булат можеше да открие резулатата в полза на "модрите" в 27-ата минута, но ударът му срещна гредата, а в самия край на полувремето отново той шутира, но сантиметри не му стигнаха да се разпише.

Втората част започна с натиск на Динамо и пропуск на Габриел Видович. В 68-ата минута резервата Максим Барньор извърши нарушение в наказателното поле и Виктория получи правото да изпълни дузпа. Хори хладнокръвно се разписа от бялата точка и изведе гостите напред. наставникът на Динамо Сергей Якирович направи няколко смени, но те не помогнаха на хърватите  да обърнат хода на срещата.

В добавеното време Матей Видра поиска дузпа, но този път претенциите на гостите не бяха уважени. Малко по-късно Павел Шулц вкара гол, който беше отменен заради засада. Въпреки това, Виктория си тръгна с ценни три точки и още в следващия кръг, когато посреща Динамо, може да си гарантира място във фазата на директните елиминации.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!