Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Лига Европа се завърна с много голове и червени картони

Тази вечер се изиграха срещите от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Мачовете предложиха изобилия от голове, като в повечето групи все още няма изявени фаворити, които ще продължат напред към директните елиминации.

В група "А" отборът на Олимпиакос успя да постигне една от изненадите на вечерта и спечели с 2:1 срещу актуалния носител на титлата в Лигата на конференциите - Уест Хам.

Олимпиакос надви Уест Хам за първата си победа в групите на ЛЕ

Другата среща предложи здрав мач между отборите на ТСЦ Бачка Топола и Фрайбург, като германците стигнаха до труден обрат срещу сръбския вицешампион.

Хеттрик на Грифо донесе обрат за Фрайбург в Сърбия

Група “В” също предложи интересна развръзка. Отборът на Аякс отстъпи на тима на Брайтън с 0:2.

Мъките на Аякс продължават и в Европа

В другия мач от групата Марсилия прие АЕК и след известно колебание стигна до успех с 3:1.

Марсилия изкова първата си победа в Лига Европа с помощта на две дузпи

В група "С" бе най-напрегнато, като в двата мача падна общо един гол. Първо, отборите на Рейнджърс и Спарта (Прага) записаха нулево равенство. Това бе и единствената среща за цялата вечер, в която нямаше попадения.

Спарта не успя да пробие бетона на Рейнджърс

След това испанският Бетис с много усилия проби отбраната на Арис (Лимасол) и спечели гостуването си с 1:0.

Бетис поведе в групата си в Лига Европа след минимален успех в Кипър

В група "D" Аталанта продължи без загуба, но и за първи път не успя да победи след зрезлищно равенство 2:2 срещу Щурм (Грац).

Десет от Щурм измъкнаха точка от Аталанта

Другата среща от групата също не излъчи победител. Там отборите на Ракув и Спортинг (Лисабон) направиха равенство 1:1.

Ракув с първа точка в ЛЕ

В група "Е" Ливърпул продължи с безпогрешния си ход и прегази Тулуза с 5:1.

Ливърпул продължава по график в Лига Европа с мощна победа

Другата среща също бе вълнуваща и Роял Юнион СЖ обърна ЛАСК, като стигна до успех с 2:1.

В група "F" гръцкият Панатинайкос се бори до последно, но не успя да преодолее лошия старт срещу Рен и в крайна сметка загуби с 1:2. Другият мач трябваше да е между отборите на Виляреал и Макби (Хайфа), но поради форсмажорните обстоятелства в Израел през последните седмици, срещата не се състоя.

Рен надви Панатинайкос в Атина

В група "G" Жозе Моуриьо и Рома изригнаха с мощно начало срещу чешкия вицешампион Славия (Прага) и стигна до 2:0, като отборът от централна Европа остави добри впечатления с играта си през второто полувреме.

Силно начало донесе победа на Рома срещу Славия (Прага)

Сервет и Шериф в другия мач пък се самоубиха с равен и в известен смисъл предрешиха битката за първите две места.

Шериф и Сервет със злополучно равенство

В последната група "H" Байер (Леверкузен) продължи да лети и разби с 5:1 тима на Карабах.

Страхотният Леверкузен измъкна четвърта поредна победа и продължава да е на върха

Вторият мач от този поток завърши при същия резултат. Там отборът на Молде разгроми тима на Хекен у дома.