Бетис поведе в групата си в Лига Европа след минимален успех в Кипър

Бетис се наложи с 1:0 при гостуването си на Арис (Лимасол) и излезе начело в група "С" на Лига Европа. Единственото попадение в двубоя реализира резервата Айосе Перес в 75-ата минута. Испанският тим събра 6 точки и остави след себе си  Спарта (Прага) и Рейнджърс, които направиха нулево равенство помежду си.

Както можеше да се очаква, наставникът на Бетис Мануел Пелегрини запази голяма част от титулярите си за предстоящия мач с Осасуна от поредния кръг на Ла Лига. Атаката беше изцяло променена с включването на Луис Енрике, Вилиан Жозе и Ез Абде. На вратата пък се заввърна Руи Силва.

До почивката двубоят се развиваше равностойно. Бетис имаше известно предимство по отношение на притежанието на топката, но никой от съперниците не успя да нанесе точен удар. По-близо до гол бяха домакините от Лимасол, но централният им нападател Шейви Бабика пропусна добра възможност още в 6-ата минута. В средата на първата част десният бек на кипърците Ерик Боакие се контузи и вместо него влезе Кажу.

През второто полувреме не настъпи голяма промяна в хода на срещата. Домакините се защитаваха много организирано, а Бетис вдигна оборотите, но все така не стигаше до стопроцентови положения. Четвърт час преди края "вердибланкос" все пак намериха път към вратата, пазена от Вана Алвеш. Айосе Перес се ориентира най-добре, след като Асане Диао нацели напречната греда, и отблизо донесе победата на тима от Севиля.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!