Олимпиакос надви Уест Хам за първата си победа в групите на ЛЕ

Олимпиакос победи с 2:1 Уест Хам в мач от група “А” на Лига Европа. Головете за гърците отбелязаха Константинос Фортунис (33’) и Родиней (45’). Лукас Пакета успя да върне едно попадение за “чуковете” (87’), но за повече нямаше време.

Домакините започнаха по-добре, като можеха да поведат още във 2-рата минута, след като Панайотис Рецос засече с глава добро центриране, но бе неточен. Седем минути по-късно Сотирис Александропулос имаше отлична възможност, но шутът му бе спасен от Алфонс Ареола. В следващата атака пък Саид Бенрама от гостите се озова на добра позиция, но стреля встрани. Домакините в крайна сметка първи нанесоха своя удар. В 33-ата минута Константинос Фортунис направи впечатляващ индивидуален рейд, преодоля няколко противника и нанесе силен далечен удар с боц, който не остави никакви шансове на Алфонс Ареола. В края на първото полувреме пък Олимпиакос за втори път наказа съперника си. Родиней центрира остро, а Анджело Огбона не намеси добре и опитът му да изчисти подлъга стража на “чуковете” и топката влетя в мрежата - 2:0. Дани Ингс  имаше възможност бързо да върне един гол, но шутът му не се получи.

Англичаните опитаха натиск през втората част, като Джеймс Уорд-Праус стреля от пряк свободен удар в 48-ата минута, но малко не му достигна за гол. В средата на второто полувреме пък Александропулос имаше две добри възможности, но първо в 71-вата минута стреля неточно, а осем минути по-късно опасният му удар бе избит от Ареола в корнер. Все пак в края на срещата Уест Хам успя да върне едно попадение чрез Лукас Пакета в 87-ата минута. Защитата на Олимпиакос не се намеси добре и изчисти лошо центриране пред вратата си, а топката попадна точно на волето на бразилеца, който намали на 2:1. В даденото от съдията 8-минутно продължение англичаните опитаха да изравнят, но не успяха да го направят.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Олимпиакос записа първата си победа в групите на Лига Европа и вече е с 4 точки. Уест Хам пък остава на върха в група “А”, но вече дели първото място с Фрайбург, като и двата тима имат по 6 точки.