Ливърпул продължава по график в Лига Европа с мощна победа

Ливърпул продължав без грешка в група "Е" на Лига Европа. Тази вечер възпитаниците на Юрген Клоп записаха трети успех от три мача, след като се наложиха над Тулуза на "Анфийлд" с 5:1. Диого Жота в 9-ата, Уатаро Ендо в 30-ата, Дарвин Нунес в 34-тата, Райън Гравенберх в 65-ата и Мохамед Салах в 93-тата минута бяха точни за мърсисайдци, докато почетното попадение за гостите бе на сметката на Тайс Далинга в 16-ата минута. С този успех домакините направиха огромна крачка към класиране за следващата фаза на турнира.

Юрген Клоп бе избрал за започне мача с Харви Елиът, Дарвин Нунес и Диого Жота в атака. В средата на терена действаха Райън Гравенберх, Уатаро Ендо и Къртис Джоунс.

Гостите излязоха с Тайс Далинга и Арон Дьонум в атака, а триото в халфовата линия бе съставено от Кристиан Касерес, Венсан Сиеро и Никлас Шмид.

Ливърпул откри резултата с първата си по-добра атака в мача. Англичаните отнеха топката в средата на терена, Диого Жота я пое и тръгна на скорост между бранителите на съперника, след което с удар от границата на пеналта бе точен за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 14-тата минута Дарвин Нунес се освободи в близост до вратата, но ударът му бе твърде слаб и в тялото на вратаря.

Две минути по-късно обаче Тулуза изравни. Тайс Далинга получи пас зад защитата, напредна и хладнокръвно стреля покрай плонжа на вратаря за 1:1.

Ливърпул бързо си върна инициативата и в 27-ата минута стигна до нова голова възможност. Гравенберх се включи отляво, навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят Рестес спаси.

В 30-ата минута и Къртис Джоунс получи шанс да стреля към вратата на съперника и го направи доста добре, но след рикошет топката отиде над напречната греда.

При последвалия корнер англичаните решиха да разиграят топката, Трент Александър-Арнолд центрира към Уатаро Ендо, който с глава прати кълбото в мрежата за 2:1. Това бе дебютния му гол за мърсисайдци.

Само три минути трябваха на Ливърпул, за да добави и трети гол на сметката си. Гравенберх напредна с топка в крака и подаде за Къртис Джоунс, неговият удар бе блокиран, но топката рикошира и се оказа в Дарвин Нунес в близост до вратата, а уругваецът не се поколеба да стреля и да вкара за 3:1.

Тулуза обаче не сломи глава, а в 39-ата минута стигна до отлична голова възможност. Сиеро напредна и отправи изстрел извън наказателното поле, като не бе твърде далече от целта.

Второто полувреме започна с огромен шанс за гостите да се върнат в мача. Келъхър не изчисти добре топката, тя бе отнета от французите, Суасо получи около точката на дузпата, но незнйно как не успя да вкара, а стреля в тялото на Александър-Арнолд, който бе застанал на голлинията.

Ливърпул обаче бързо се окопити и в 54-тата минута Ендо се озова на добра позиция и стреля по земя, но до гредата.

В 60-ата минута в опит да спре обещаваща атака на Тулуза, Джо Гомес изрита топката, която за малко да се озове във вратата му, но мина на сантиметри от гредата.

В ответната атака Гравенберх отправи мощен шут, който доста затрудни вратаря на гостите, но той все пак се намеси добре и опази вратата си.

В 65-ата минута резултатът стана 4:1. Домакините отнеха в средата на терена, топката бе подадена към Дарвин Нунес на скорост, той финтира защитник, а след това и вратаря, но вместо да вкара в опразнената врата, нацели гредата. Райън Гравенберх обаче поправи грешката му, след като стигна до отбитата топка и я прати в мрежата.

В 78-ата минута гостите можеха да върнат един гол, след като Сезар се озова на голова позиция, но стреля слабо и не затрудни вратаря на съперника, който направи рутинно спасяване.

В 3-тата минута на добавеното време падна и пети гол във вратата на Тулуза. Мохамед Салах получи в наказателното поле, финтира защитник и с помощта на напречната греда успя да направи резултата 5:1.

С тази победа Ливърпул вече има 9 точки и се откъсна на върха във временното класиране. Тулуза остава с 4 точки на 2-рото място в таблицата.