Силно начало донесе победа на Рома срещу Славия (Прага)

Рома на Жозе Моуриньо не се затрудни срещу тима на Славия (Прага) и победи с 2:0 на “Олимпико” в среща от третия кръг на група “G” от Лига Европа. Попаденията за успеха на “римските вълци” вкараха Едуардо Бове (1’) и Ромелу Лукаку (17’).

Трите точки запазиха първото място на римляните, като те вече имат три пункта преднина спрямо днешния си съперник.

Отборът от “Вечния град” стартира срещата с гръм и трясък и само няколко секунди след първия съдийски сигнал поведе в резултата. Едуардо Бове се озова на границата на наказателното поле, освободи си пространство и стреля неспасяемо, за да даде аванс на своите.

Вторият гол дойде около четвърт час след началото. Тогава Ел Шараауи намери Ромелу Лукаку, който засече топката и за втори път в мача разпечата вратата на гостите.

Постепенно чехите се отърсиха от шока и в голяма част от остатъка от срещата опитваха да се надиграват с именития съперник, като дори на моменти владееха повече топката. Класата на Жозе Моуриньо и компания обаче си каза думата и мрежата на домакините остана суха. “Вълците” се поздравиха с трите точки, но трябва да имат едно на ум, че ги чака много тежка ответна среща в Прага, ако съперникът им играе, както го правеше днес в по-голямата част от времето.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago