Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Спарта не успя да пробие бетона на Рейнджърс

Спарта (Прага) и Глазгоу Рейнджърс не се победиха в двубой от група "С" на Лига Европа. Срещата завърши 0:0, от което със сигурност по-недоволни са домакините. Чешкият тим направи многобройни пропуски, особено до почивката. Рейнджърс се активизира в последните минути, но не можа да стигне до победата.

Преди днешните мачове всички отбори в групата имаха по 3 точки. Спарта искаше на всяка цена да спечели и второто си домакинство. Чехите подходиха много офанзивно и изиграха силно първо полувреме, но направиха доста пропуски пред вратата на Джак Бътланд, който бе с основна заслуга за това Рейнджърс да устиска нулевото равенство.

Най-добрите възможности за Спарта до почивката дойдоха след 30-ата минута. Велко Бирманчевич овладя една рикоширала топка и веднага стреля, но на сантиметри в аут. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но след намесата на ВАР реферът Саша Щегеман реши да не посочва бялата точка.

В началото на втората част шанс се откри пред нападателя на Рейнджърс Сирил Десерс, но Петер Виндал спаси. Шотландците имаха и още няколко опасни атаки, а Спарта се затрудняваше да стига до стрелкови позиции. В заключителните минути резервата Виктор Олатунджи закъсня с пас към непокрития Якуб Пешек и пропиля последната възможност за чехите.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!