Хеттрик на Грифо донесе обрат за Фрайбург в Сърбия

Фрайбург победи с 3:1 като гост тима на ТСЦ Бачка Топола в мач от група “А” на Лига Европа. Сърбите поведоха с гол на Неманя Петрович (13’), но след това хеттрик на Винченцо Грифо (49’-дузпа, 59’, 73’) помогна на германците да осъществят пълен обрат.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато Саша Йованович центрира отдясно и Неманя Петрович с хубав удар с левия крак не остави шансове на Ноа Отуболу. Гостите така и не успяха да върнат попадението през първата част, като Матиас Гинтер имаше отлична възможност за това, но пропусна в продължението. Много по-различна бе ситуацията през второто полувреме. Още в 49-ата минута  Йованович игра с ръка в наказателното си поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Винченцо Грифо, който не сгреши - 1:1.

Десетина минути по-късно бе осъществен и пълният обрат в мача. Отново Грифо вкара, този път от пряк свободен удар, който изненада вратаря на сърбите Велко Илич, който не успя да реагира добре - 1:2. Крайното 1:3 бе оформено от хеттрика на италианеца в 73-тата минута. Винченцо Грифо получи удобна топка от Рицу Доан и с безпощаден удар с левия крак вкара третия си гол в мача.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

По този начин Фрайбург записа втора победа в група “А” и вече има равни точки с лидера Уест Хам. Бачка Топола пък остава на дъното с 1 точка дотук.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!