Ракув с първа точка в ЛЕ

Полският шампион Ракув завоюва първото си равенство в груповата фаза ан Лига Европа, след като записа равенство 1:1 срещу тима на Спортинг (Лисабон). Точката остави португалците на второ място, като класирането за фазата на директните елиминации все още е под въпрос заради силното представяне на прекия конкурент Щурм (Грац).

Гостите от Португалия започнаха по-добре мача и стигнаха до гол в 14-ата минута благодарение на Себастиан Коатес. Това им изигра лоша шега и те решиха, че рано са си свършили работата и до края не вкараха нов гол. Това обаче направиха поляците и те изравниха резултата в 79-ата минута. В автор на попадението се превърна Фабиан Ласецки.

Снимки: Imago