Крайни резултати в Шампионската лига

Борбата в Шампионската лига се завърна с осем мача от третия кръг в груповата фаза. В днешния ден се изиграха срещите от групи “А”, “В”, “С” и “D”, сред които се откроиха няколко интересни сблъсъка.

Финалистът от миналия сезон Интер се наложи с 2:1 у дома над РБ Залцбург. Алексис Санчес и Хакан Чалханоолу бяха точни за "нерадзурите", а за тима от Австрия се разписа Оскар Глох. Гостите се държаха повече от достойно на "Джузепе Меаца", но не успяха да измъкнат нещо и са трети в група "D" с 3 точки. Интер вече е с актив от 7 пункта.

Опитът на Интер му помогна за втора победа в Шампионската лига

Бенфика засега е разочарованието в групата, след като записа трето поредно поражение. "Орлите" от Лисабон отстъпиха с 0:1 на собствен терен от Реал Сосиедад и по всичко личи, че няма да могат да повторят силното си представяне в турнира от миналия сезон. Точен за баските беше Брайс Мендес в 63-ата минута.

Реал Сосиедад също се възползва от слабия Бенфика

Байерн (Мюнхен) не впечатли при гостуването си на Галатасарай, но спечели с 3:1. Баварците изиграха слабо първо полувреме, в което откриха резултата с попадение на Кингсли Коман, но Мауро Икарди изравни от дузпа. След почивката Хари Кейн и Джамал Мусиала донесоха успеха на германския гранд, който оглавява подреждането в група "А" с пълен актив от 9 точки.

Байерн оцеля в турския ад и продължава без грешка в Шампионската лига

Манчестър Юнайтед нямаше право на нова грешна стъпка и, макар и много трудно, спечели задължителни три точки срещу ФК Копенхаген. Попадението за успеха с 1:0 на "Олд Трафорд" отбеляза вечно критикуваният Хари Магуайър, а в последните секунди Андре Онана спаси дузпа, изпълнена от резервата на гостите Джордан Ларсон.

"Грешниците" Хари Магуайър и Андре Онана този път влязоха в ролята на спасители за Манчестър Юнайтед

Вечният фаворит в Шампионската лига Реал Мадрид гостува на Брага и взе нови три точки, с които запази стопроцентовия си актив в група "С". Кралският клуб се наложи с 2:1, но успехът не дойде никак лесно. Родриго и Джуд станаха автори на попаденията за испанския гранд, а за Брага се разписа Алваро Диало.

Три от три за Реал Мадрид и всичко изглежда ясно

В Берлин местният Унион и Наполи не оправдаха очакванията за сблъсък с много голови положения. По-опитният тим на гостите измъкна победа с 1:0 и събра 6 точки, с които е втори в класирането. Гола за отбора на Руди Гарсия реализира Джакомо Распадори в средата на второто полувреме.

Наполи нанесе девета поредна загуба на Унион с един точен удар

Интересно беше и в Севиля, където едноименният тим загуби с 1:2 от Арсенал. Андалусийци имаха своите шансове за по-добър резултат, но допуснаха гол в края на първото полувреме, дело на Габриел Мартинели. Скоро след почивката Габриел Жезус удвои аванса на "топчиите", а силите на Севиля стигнаха само за почетно попадение на Неманя Гудел.

Бразилска магия донесе успех на Арсенал в Севиля

Ланс и ПСВ Айндховен направиха 1:1 във Франция. Домакините създадоха по-чистите положения и могат да съжаляват за пропуснатата победа. ПСВ поведе в 54-ата минута с гол на Йохан Бакайоко, а Ланс изравни в 65-ата чрез Ели Уаи. По този начин двата тима запазиха надеждите си за продължаване напред в най-равностойната група "В".

Ланс продължава без загуба в ШЛ

Всички късни мачове в сряда от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция ще стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер от 22:00 часа!

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!