Ланс продължава без загуба в ШЛ

Ланс и ПСВ Айндховен не се победиха в двубой от група "В" на Шампионската лига. Мачът завърши 1:1, като по този начин французите останаха без поражение и след третия кръг. Попадението за тях реализира Ели Уаи в 65-ата минута. Малко по-рано Йохан Бакайоко даде преднина на ПСВ, но "филипсите" не успяха да стигнат до трите точки и са на дъното в групата.

Ланс влезе в двубоя от позицията на лидер в групата, след като в предишния кръг надви с 2:1 Арсенал. Това беше първи успех за френския тим в Шампионската лига от 21 години. Съставът на Франк Хайсе нямаше загуба в 6 последователни мача във всички турнири, а през уикенда направи нулево равенство като гост на Льо Авър. На собствен терен отборът загуби само един от предишните си 13 двубоя, но през сезоан нито веднъж не опази вратата си суха на "Болер Делелис".

На върха на атаката на Ланс се завърна Ели Уаи, който изтърпя наказание. Той беше предпочетен в стартовите 11 пред Уесли Саид. От втора позиция атакуваха Анжело Фулжини и Флориан Сотока, а в средата на терена си партнираха Нампали Менди и Салис Абдул Самед. По левия фланг започна колумбийският национал Дейвер Мачадо, който  не игра срещу Льо Авър.

ПСВ Айндховен наниза 9 поредни победи в Ередивизи и оглавява класирането с пълен актив, но в Шампионската лига взе само точка от първите си две срещи. "Филипсите" се добраха до драматично равенство в домакинството си на Севиля, а днес се надяваха да нарушат лошата си традиция срещу френски клубове в евротурнирите.

Мауро Жуниор, Армандо Обиспо и Ноа Ланг още се възстановяват от травми и не бяха на разположение на Петер Бош. В атака треньорът на ПСВ заложи на Йохан Бакайоко, Люк де Йонг и Ървинг Лосано, а в халфовата линия стартираха Малик Тилман, Йерди Схаутен и Джоуи Ферман. Сред резервите останаха Исмаел Сайбари и Гуус Тил.

Началото беше за Ланс и Уаи пропусна ранен шанс да открие резултата. Менди и Мачадо също отправиха опасни удари към вратата на гостите. ПСВ отговори в 19-ата минута с изстрел с глава на Де Йонг. В 21-ата Мачадо още веднъж беше близо до попадение, но шутира в аут.

В средата на първата част Лосано стреля в гредата при най-добрата възможност за ПСВ Айндховен до почивката. Мексиканският национал беше постоянна заплаха за вратата на Брис Самба

В 50-ата минута късметът отново изневери на Лосано, но в 54-ата нидерландците стигнаха до гол. Бакайоко отправи много хубав фалцов удар и с помощта на страничната греда откри резултата. 20-годишният белгиец се представя впечатляващо през сезона и днес само затвърди мнението, че ПСВ разполага с огромен талант в негово лице.

Ланс веднага реагира и Уаи пропусна да изравни след час игра. Нападателят на домакините се реваншира малко по-късно, когато след центриране на Франковски прати топката в мрежата за 1:1.

До края Ланс повече търсеше победа, но в заключителните секунди Андре Рамальо можеше да донесе трите точки на ПСВ

Двата тима ще премерят сили отново на 8 ноември в Айндховен.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!