Виляреал нямаше сили да победи дори Алавес

Закъсалият Виляреал записа нов разочароващ резултат през сезона в Ла Лига, след като едва стигна до 1:1 срещу Алавес на свой терен в двубой от 10-ия кръг. С това реми тимът от “Естадио де ла Серамика” е чак 14-ти и няма победа от пет кръга насам, като е на 3 точки от зоната на изпадащите. Със същия актив са и баските.

Дори Алавес беше отборът, който повече заслужаваше да спечели на фона на създадените опасности. Особено през първото полувреме гостите се представиха много по-добре, но пропуснаха да излязат напред в резултата.

Все пак това се случи малко след началото на втората част чрез набиращия популярност Саму Омородион. 19-годишният нападател, който през лятото беше привлечен под наем от Атлетико Мадрид, реализира в 48-ата.

Виляреал изравни чрез Жерард Морено в 65-ата, който спечели дузпа за игра с ръка на Александър Седлар, за отсъждането на която на помощ се притече ВАР.

После Алавес пропусна две положения, а в заключителните минути се игра основно пред вратата на гостите, но попадение не падна.