Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:0

Брентфорд спря негативната серия

Брентфорд стигна до първата си домакинска победа от началото на сезона, след като победи Бърнли с 3:0. Тимът на Томас Франк нямаше успех в последните си шест срещи във всички турнири, а преди паузата за националните отбори допусна болезнена загуба от Манчестър Юнайтед, въпреки че водеше почти до края.

Днес играчите на Брентфорд искаха да се реваншират и имаха подходящ съперник в лицето на новака. Те доминираха от началото на двубоя и поведоха в 25-ата минута, когато Йоан Виса засече ниско центриране на Брайън Мбеумо.

Нийл Мопе започка като титуляр за домакините за първи път от май 2019 г. Той можеше да открие още в осмата минута, когато с глава прати топката в мрежата. Попадението бе спорно отменено поради засада на съотборника му Айер.

Мбеумо удвои аванса на домакините в 62-ата минута след красиво изпълнение. Бърнли подобри представянето си след почивката и бе близо до гол, но Лука Колеошо направи голям пропуск. Гостите останаха с човек по-малко в 78-ата минута, когато Конър Робъртс получи втори жълт картон. Резервата Саман Годос направи резултата 3:0 малко преди края с мощен удар от границата на наказателното поле.

Снимки: Imago